Gazdasági tevékenység

Gazdasági tevékenység

Az egyesületünk évente átlagosan 15.000.000 Ft körüli összeget fordít halasításra, ami valamennyivel több, mint a területi jegyekből adódó árbevétel (annak 120-130 %-a körül alakul).

Területi jegyek eladásából származó bevételünk: ~ 14.000.000 Ft, ebből ~ 3.500.000 Ft –ot tesz ki a vendéghorgászok részére eladott napi jegy forgalmazásból adódó bevételünk.

Az évente ~ 6.000.000 Ft körüli tagdíjbevétel megmaradó hányadát fordítjuk az egyéb költségekre (vízterületi karbantartások, halőrzéssel kapcsolatos kiadások, különféle bérleti díjak, irodai költségek, postadíjak, útiköltségek, versenyek és egyéb rendezvények kiadásai stb.).

Halállomány őrzése

A halállományunk és tavaink őrzését - korábban és jelenleg is - tógazdáinkkal, társadalmi halőreinkkel (6 fő), együttműködési megállapodásaink szerint: a Soproni Rendőrkapitányság rendőreivel (8 fő közülük az egyesületünk tagja) és a Soproni Polgárőr Egyesülettel karöltve oldjuk meg. Évek óta van mindkét szervezettel együttműködési megállapodásunk.

Az ellenőri-, ill. halőri tevékenységet egyik, erre a feladatra függetlenített vezetőségi tagunk koordinálja és irányítja.

Halállomány őrzése
Társadalompolitika

Társadalompolitika

Egyesületünk évente ~ 500.000 Ft körüli összeget fordít különféle horgász rendezvényekre, amiből az ifjúsági- és a gyermekhorgászokat érintő kiadások kb. 25 %-ot tesznek ki.

Az ifiknek és a gyerekeknek folyamatosan tartunk szakköri foglalkozást, elméleti oktatást, vetélkedőket és halfogási gyakorlásokat. A legjobbak és legszorgalmasabbak közül -- minden évben -- 2-3 fő térítésmentesen mehet nyári horgásztáborba.

A vezetőségünknek két tagja függetlenítve foglalkozik az ifjúsági- és gyermekhorgászokkal, valamint a versenycsapataink keretével